O nas
General Electric znaczy o wiele więcej niż sądzisz. Dziś, po ponad 100 latach od chwili naszego powstania, działamy w ponad 100 krajach naszego globu i zatrudniamy ponad 300 000 osób. Dziedzictwo Thomasa Edisona przekształca przemysł w oparciu o maszyny i rozwiązania wykorzystujące inteligentne oprogramowanie. Dzięki naszym pracownikom, usługom, technologiom i oddziaływaniu skali, GE mówi językiem przemysłu i dostarcza swoim klientom najlepsze rozwiązania.
GE w Polsce
GE rozpoczęło swoją działalność w Polsce w 1992 roku, mając jednego pracownika. Od tego czasu zainwestowaliśmy w kraju 500 milionów dolarów, dzięki czemu zatrudniamy dziś 10000 osób w ośmiu dużych ośrodkach. Oprócz oferty obejmującej między innymi nowoczesne technologie medyczne, lotnicze oraz produkcję wydajnej aparatury kontrolno-sterowniczej. Warszawskie Engineering Design Center (EDC) jest centrum badawczo-rozwojowym GE i zatrudnia 1600 inżynierów, którzy współpracują z krajowymi i zagranicznymi centrami badawczymi specjalizującymi się w poszczególnych obszarach działalności GE.
GE Energy Connections
GE Energy Connections Industrial Solutions dostarcza szeroki asortyment zintegrowanych urządzeń i systemów zapewniających bezpieczne i niezawodne zasilanie. Produkty obejmują rozwiązania w zakresie dystrybucji elektrycznej i sterowania, takie jak rozłączniki obwodów, zasilacze UPS, tablice rozdzielcze i elementy sterujące ogólnego zastosowania, które służą do rozdziału energii i sterowania nią w rozmaitych zastosowaniach w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym. Zapotrzebowanie na produkty GE generują tacy klienci jak: firmy Dystrybucyjne, instalatorzy, producenci rozdzielnic, generalni wykonawcy, OEM oraz szeroko pojęte zakłady usługowe na całym świecie.
Avio Polska
Avio Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy przemysłowej AVIO będącej liderem w branży lotniczej. Przedsiębiorstwo koncentruje się na działalności produkcyjnej i działalności badawczo-rozwojowej realizowanej w ramach własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego. Podstawowymi produktami przedsiębiorstwa są łopatki rotorów turbin niskiego ciśnienia dla silników lotniczych takich światowych koncernów, jak General Electric: GEnx-2B, GE90–115K, CFM56, T700 czy Pratt&Whitney: PW308.

Avio Polska produkuje w Bielsko Białej łopatki do silników lotniczych oraz posiada własne centrum projektowe, którego zadaniem jest wsparcie produkcji silników GE oraz prace projektowe nad nowymi silnikami. Zakład w Bielsku-Białej zatrudnia obecnie ponad 530 pracowników.

https://www.avioaero.com
Zakład Turbin GE Power w Elblągu
GE Power projektuje, wytwarza, dostarcza oraz serwisuje najnowocześniejsze produkty oraz systemy dla sektora energetycznego oraz przemysłu, w tym realizuje projekty pod klucz.

Zakład Turbin w Elblągu powstał w 1948 r. Fabryka produkuje kompletne turbiny parowe różnej mocy oraz moduły, podzespoły i części zamienne o maksymalnej masie 120 ton dla elektrowni parowych, gazowych oraz jądrowych. W zakładzie stosowane są nowatorskie rozwiązania technologiczne w produkcji łopatek turbinowych, takie jak pięcioosiowe zautomatyzowane centra obróbcze oraz komputerowy pomiar profilu łopatki. Ponad 370 turbin wyprodukowanych przez elbląski zakład pracuje w elektrowniach na całym świecie. W Elblągu znajduje się również Zakład Metalurgiczny, jedna z największych i najnowocześniejszych odlewni na świecie i jedyna tego typu fabryka w grupie GE, specjalizująca się w wytwarzaniu skomplikowanych, ciężkich odlewów dla energetyki. Odlewnia staliwa działa w Elblągu od 1948 roku i produkuje odlewy staliwne o masie jednostkowej od 3500 do 70000 kg. Odlewnia żeliwa, oddana do eksploatacji w 2009 roku, oferuje odlewy z żeliwa sferoidalnego o masie jednostkowej od 15000 do 55000 kg. Wytwarzane przez Zakład Metalurgiczny odlewy są podstawowymi komponentami turbin eksploatowanych zarówno w Polsce jak i na świecie.

Wrocławski oddział GE Power zaczynał od produkcji małych maszyn elektrycznych o mocy mniejszej niż 1 MVA, a aktualnie największy wyprodukowany generator miał moc 1400 MVA. Fabryka odgrywa ważną rolę w budowaniu nowoczesnej infrastruktury energetycznej w Polsce i jest jednym z większych producentów maszyn do elektrowni konwencjonalnych na świecie. W 2015 r. wyprodukowano generatory o łącznej mocy 13 000 MVA, co stanowi równowartość ponad 1/3 mocy zainstalowanej w Polsce. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze zakład produkuje najnowocześniejsze rozwiązania energetyczne. Ponadto jest właścicielem wielu patentów, służących do konstrukcji generatorów na całym świecie, 45 % produkcji to projekty prototypowe. Transporty generatorów odbywają się drogą morską, lądową lub powietrzną. W ciągu ostatnich 10 lat zakład GE Power we Wrocławiu wyprodukował ponad 230 generatorów, które zostały wysłane do lokalizacji na całym świecie - Szwecji, Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii, Malezji, Indii i Tajlandii.
W ramach GE Energy Connections mamy trzy lokalizacje w Polsce:
GE Power Controls S. A.
ul. Lodowa 88
Łódź, 93-232

GE Power Controls Polska Sp. z o.o.
ul. Piłsudskiego 5
57-300, Kłodzko
GE Power
ul. Inflancka 4c
Warszawa

GE Power
ul. Fabryczna 10
50-001, Wrocław
GE Power
ul. Stoczniowa 2
82-300, Elbląg

Avio Polska
ul. Grażyńskiego 141
43- 300, Bielsko–Biała
GE EM Industrial Solutions
GE Power Controls Sp. z o.o.
ul. Rudawka 96
Bielsko-Biała

Najnowsze oferty pracy od General Electric

    do góry